Tokat Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kenan DEMİR ve Bilinmeyenleri
- Kenan Bey Öncelikle İstanbul’daki Yaşantınızı Anlatır mısınız?

Kenan DEMİR - “Öncelikle İstanbul’da normal mücadele eden bir aile çocuğuydum. İstanbul’a gittiğimizde ailemizin ayakta kalması için üzerimize düşen görevi yaptık. Küçük kardeşim Fatih henüz bebekti, ben de orta birde eğitim hayatıma devam ederken, annemin çalışmasını istemediğim için okulu bıraktım. Yapmış olduğum bir ayakkabı boya sandığı ile çalışmaya başladım. Arkasından Ataköy’de bakkal çıraklığı için talep geldi orada çalışmaya başladım. Güzel günlerdi, koşturuyordum sokaklarda, çocuktum o sebeple de fazla bir şey düşünmedim. Her sabah mutlu bir şekilde kalkıp işe gidip geliyordum. İnsanlar büyüdükçe bazen yaptıkları işten bıkıyorlar ama küçük bir çocuk bir iş yaptığı zaman mutlulukla yapıyor, ben de iyi bir şekilde çalışıyordum. Hem aileme sahip çıkıp hem de çalıştığım yerde, çalıştığım kişileri en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyordum.”
- Peki ABD’li Basketbolcu Chris Corchiani ve Eşi Stewart’ın Sizi Keşfetmesi Nasıl Oldu?

Kenan DEMİR – “Amerikalı bir basketbolcu Türkiye ye transfer oluyor, Efes Pilsen’de basketbol oynarken Ataköy’e taşınıyorlar ama orada onlara sahip çıkacak, yardımcı olacak kimse olmadığı için, ben bakkalda çalışan ufak bir çocuk olarak, 13-14 yaşında, bu ailenin ihtiyaçlarını gördüğüm için onların sağ kolu olarak onlara her şekilde yardımda bulundum. İhtiyaçlarını karşıladım. Yabancı gazete olduğunda gidip başka farklı dükkanlardan gazeteyi alıp getiriyordum. Bu sebeple ben kendimi fark ettirdim gibi geliyor, şu anda aynı şekilde Türkiye’ye kendimi fark ettirmeye çalışıyorum. O zaman da o Amerikalı aileye kendimi fark ettirdim ve sonucunda da onlar farkına vardıkları çalışkan, girişimci ufak yaştaki çocuğa sahip çıkma ihtiyacı duydular.”
- Sizi Götürmek İstediklerinde Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Kenan DEMİR “Öncelikle tabii ki anne ve babanın çocuğundan ayrılması kolay bir şey değil. Biz daha çok annemiz, babamız ve etrafımızdaki aile dostlarıyla bir araya geldik. Kenan için en iyisi nedir? Onu konuştuk. Ne de olsa ben ailemi bırakıp gitmedim, sadece eğitim almak için gidiyordum. Bu sebeple anne ve babama ben dittiğim yerden 6 ayda bir gelip ziyaret ediyordum kendilerini. O nedenle de çok zorluk yaşamadık. Ama ailemden anne ve babam tabi ki gidip geleceksen yollayalım seni dedi. Bizde yani o yaşta bir çocuk annesini babasını çok yakından tanımış, bırakıp gidecek hali de yok. Ben sadece geleceğimi düşünerek, ailemin geleceğini düşünerek o yaşta öyle bir kararı verebildim.”
- Verdiğiniz Bu Kararın Hayatınızdaki Rolü Nedir?

Kenan DEMİR – “Hayatımdaki, şu andaki rolü daha çok kutu dışından bakmayı öğretti bana. Şimdi Türkiye içinde yaşayan bir insan bazen Türkiye içindeki siyaset olsun, yaşam olsun bunları göremiyor. Türkiye de aslında yaşamın ne kadar güzel olduğunu bile göremiyor. Her zaman 24 saat politika, 24 saat şu kötü, bu kötü diye her şeyi tartışıyor. Aslında yurtdışından baktığın zaman Türkiye’deki hayat bazı ülkelerden daha iyi. Bu sebeple benim biraz dışarıda yaşamam Türkiye deki güzellikleri görmemi sağladı ve Türkiye’de ve Türkiye’nin ihtiyacı olan şeyleri keşfetmemi sağladı.  O nedenle de Amerika’da ilk Türk filmi çeken yapımcı olmamı sağladı. Yazar olarak kitap çıkartmamı sağladı ve şu anda benim “milletvekili aday adayı” olmama sebep oldu.”
- Diğer Ülkeler İle Türkiye Arasındaki Farklar Neler?
Kenan DEMİR – “Eksikleri aile yapısı, kesinlikle bu ülkelerde aile yapısı çok kötü. Bir çocuk 17-18 yaşına bastıktan sonra aileden tamamen kopuyor. Bazen aile bireyleri birbirini yıllardır bile görmüyor. Aynı şehrin içerisinde yaşasalar da insan bir aynı eve gider, yemek yer biraz kopukluk var. Burada aile yaşantısı daha iyi ama son dönemlerde Türkiye’de aile yapısı yavaş yavaş bozulmaya başladı benim görüş açımla. Çünkü daha çok dışa yönelik ve batı dünyasına özenme olduğu için batı dünyasındaki boşanma oranı yavaş yavaş Türkiye’de de görülmeye başlandı. Ama eksik olarak özellikle eğitim eksiğimiz var. Mesela Amerika’daki birçok şehirde 10-15 üniversite var, Tokat’ta bir tane üniversite var. Tokat gibi bir yer, Amerika’da eyalet şeklinde olduğu için, Tokat il şeklinde ikisi de eşit birbirine. Mesela Tokat gibi bir yerde 12 tane farklı üniversite olması lazım. Her ilçenin kendi üniversitesi olması gerekiyor. Bu da Amerika’da bulunan bir şey, bizde yok. Almanya, İspanya ve İtalya’da da daha çok insanlar birbirlerine karışmıyor, yani herkes kendi hayatlarını almış gidiyor. Türkiye’mizde de yani aslında insanlar çok sever birbirlerini; ama bir türlü yılın 365 günü siyaset yaparak birbirlerini kırıyorlar. Aslında siyaset sadece seçim zamanı yapılacak ve kazanan parti ve kazanan başkana herkesin saygı duyması gerekiyor. Bu şekilde olması gerekiyor. Şu an 2002 yılından beri, şu an Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip ERDOĞAN ülkemizi yönetiyor. Ama halen bunu kabullenemeyen % 50 kısım var. Artı bunu kabullenip Ak Parti’nin ve Türkiye’nin % 50 oranında kısmının seçtiği Başbakan ve Cumhurbaşkanına saygı duyup onlara sahip çıkarlar ise belki Türkiye daha farklı yerlere gelebilir. Ama yılın 365 günü başa gelen bir insanı eleştirerek devam ederler ise ülkemiz istediği hızlı bir şekilde ilerleyemez.”
- Neden Siyaset ve Neden Ak Parti?
Kenan DEMİR – “Ak Parti şuan Türkiye’nin kültürüne insanına sahip çıkan bir parti, bu sebeple benim kültürüme, aileme, dinime en çok sahip çıkan parti bize en çok yakışan partidir. Ve biz ideoloji üzerini kurulmuş partiliyiz daha çok Türkiye adına kurulmuş bir parti olduğu için bu sebeple Ak Parti.”
- Peki diğer siyasi partiler hakkında neler düşünüyorsunuz?
Kenan DEMİR – “Diğer siyasi partiler hakkında kötü bir düşüncem yok, sadece onların vermiş olduğu ideoloji bana uygun değil, ama diğer siyasi partilerden de seçkin insanlar çıkıyor. Memleketimize bir şeyler yapan çıkan insanlar olsunda benim için fark etmiyor. Ama şuan Türkiye ye en iyi projeleri, Türkiye’yi güzelleştiren en iyi teknolojileri getiren Türkiye’nin ekonomisini geliştiren ve  Ekonomisini 900 milyara çıkartmış ve dünyanın en çok gelişen ülkesi olduğumuzdan bu sebeple yıllardır Türkiye’yi yöneten partiler bunları yapamadı. İdeolojileri de beni tutmadığı için Ak partideyim. Ama Türkiye’nin büyük kısmı da diğer partilere oy verdiği içinde saygı duymak zorundayız. Yaptıkları projeler için de teşekkür ederiz.”
- Bulunduğumuz bölgeden, Tokat'tan Ak Parti haricinde diğer seçmenlerden de oy alabilir misiniz? Bunu nasıl yorumlarsınız?
Kenan DEMİR – “İnanıyorum ben halkın içine inen bir aday adayı olarak, MHP olsun, CHP olsun diğer partiler olsun oy alabileceğime inanıyorum; çünkü onların karşısına çıktığım zaman partici bir insan görmeyecek kendilerinden birini görecek bu sebeple diğer partilerden en fazla oy alabilecek aday adayı olduğuma eminim. Ben yurtdışı görüşüyle gelen bir insan olduğum için isteğim zaman MHP olsun CHP olsun diğer partiler olsun istediğim şekilde girip normal bir sohbet geçirebiliyorum. Bir kavga içerisinde değilim bu sebeple MHP’li bir insan geldiğinde bana bir soru sorduğunda onunla insanca iyi bir şekilde konuşabiliyorum bu sebeple inanıyorum ki diğer partilerden oy alabilirim inşallah o da geçen seçimde Ankara'ya 3 vekil yollayan partimizin 4 vekil gönderme şansını yaratır.”
- Gittiğiniz gezdiğiniz yerlerde vatandaşın size karşı tepkisi nasıl?

Kenan DEMİR – “Şu an için bir kucaklama var yani Tokat’ın bütün ilçelerinde, beldelerinde ben bir köylü olarak hem köy kahvelerinde yer alıyorum hem pazarları dolaşıyorum hem öğretmen evlerinde hem belediyemizin içerisinde sivil toplum örgütlerinin içerisinde yer alıyorum. İnsanların bana bakış açısı çok iyi kendilerini bende gördükleri için diyorlar ki "Siz diğer vekillerin yapmadığını yapıyorsunuz. Bize geliyorsunuz kendinizi tanıtıyorsunuz bir şekilde projelerinizi anlatıyorsunuz ve bizden biri olduğunuzu gösteriyorsunuz normalde bir vekil adayı geldiğinde, kendini üstün gösteriyor ama siz bizi üstün görüyorsunuz" diye bu şekilde geldiğiniz için daha çok seviyor insanlar beni. Gençlik Kolları olsun, Kadın Kolları olsun ayrım yapmıyorum yani benim için Ak partinin yapısını tutan gençlik kollarıyla kadın kolları, kadın kollarından aldığımız gücü başka hiçbir yerde, hiçbir parti alamıyor Cumhurbaşkanı’mızın da dediği gibi bizi bu seçim kadınlarımız kazandırdı. Benim onlara karşı verebileceğimi projelerimi anlattığım zaman heyecanlanıyorlar beni evlatları gibi görüyorlar ve bir genç gelmiş bir değişiklik yapmaya çalışıyor ve burada ki insanların daha da kendilerini hayat şartlarını geliştirip rahat yaşamalarını sağlayacak bir insan olduğumu düşündükleri için kucaklıyorlar. Bende severek yanlarında oluyorum onlara karşı negatif bir tepki vermiyorum. Onların üzerindeki elbise olsun, işleri olsun onları görmüyorum karşımdakileri insan olarak görüyorum onlarda beni öyle görüyor.”
- Halkla görüşüyorsunuz, onların istekleri talepleri var bu istekler talepler neler? ve Milletvekili olursanız bu taleplere karşı tepkiniz ne olacak?

Kenan DEMİR – “Bize destek olan yada olmayan, bizim asıl amacımız Tokat’taki mevcut sektördeki insanları geliştirip daha da büyümelerini sağlamak yeni tarım ve hayvancılık üzerine olan projelerimizi hayata geçirip işsizliğin önünü kapatıp hem büyük fabrikaların -tekstil olsun ve tarım ürünleri üzerine olsun- kuruluşunu sağlarsak zaten insanlar evladımızı bir yere atayın evladımız şu işi yapsın demeyecek herkesin elinde bir işi olacak. Bir vekil dediğiniz insan her kesime hitap etmeli MHP’ den olsun CHP’ den olsun. Herkes iş sahibi olsun, herkes ekmek yesin çünkü hepsi bizim insanımız hepsi bizim hemşerimiz bu sebeple yaptığım projelerde herkes gelip el ele verip yer alabilecek ben yurtdışından gelen biri olarak, Ak Partinin temsilcisi olarak, Tokatta işsizliğe son vermek istiyorum. Tokatta eğitim açısından bugün sayın rektörümüz Şahin beyle ve İngilizce bölüm başkanı Fatih YILMAZ Bey’le ve Amerika’dan gelen Michael FOLEY öğretim görevlisiyle bir araya geldim, neden üniversitemiz  Mevlana Değişim Programı’yla Amerika’daki bir üniversiteyle iletişimi yok. Burada bir program var önümüz açık ama hiçbir program yok Avrupa’da birkaç üniversiteyle anlaşmamız var. Şimdi böyle bir anlaşma sağlandığı zaman Tokat gelişecek. Tokat’tan dışarıya gidince öğrenci geldiğinde başka şeyler getirecek yeni sektörlerin önünü açılacak ayrıca Amerika’dan Avrupa’dan gelecek öğrenciler belki buraya yatırım getirecek. Bu sebeple benim yapabileceğim bana gelen insanın bir şekilde önünü açmak ve o insanın isteklerini karşılamak. Herkesin isteğini kimse karşılayamaz ama biz bu istekleri karşılamak için fedakarlık yapıp çalışmamız gerekiyor. Ben de bu genç yaşta girişimci biri olarak çevremdeki güçlü insanları kullanarak Tokat’taki işsizliğe son vereceğime inanıyorum.”
- Projelerden Bahsettiniz Tarım, Hayvancılık ve Eğitim. Başka Düşündüğünüz Neler Var?

Kenan DEMİR – “Eğitim açısından Üniversitelerin büyümesini, yurt dışından ve Türkiye’nin bir ç.ok yerinden  burada kuracağımız fakültelere öğrencilerin gelmesini sağlayacağız. Buda burada bir kalkınma sağlayacak ayrıca tarım ve hayvancılık üzerine geliştirdiğimiz projelerle daha etkin bir şekilde nasıl üretebiliriz? Bunun iyi bir şekilde kurulmasını sağlayıp buradaki güzel vaadimizi en iyi şekilde kullanacağız. Şu an insanlar çöllerde bir şeyler yetiştirip bize satıyor, biz neden bunu kendi vadimizde yapamıyoruz? Bunu yapmak için gereken ne varsa onun yolunu açacağıma inanıyorum. Ayrıca uluslar arası etkinlikler ve spor etkinliklerine yer vermek istiyorum, çünkü yapılacak etkinliklerde dışarıdan gelen turistin hem buraya yatırım yapma şansı, hem de buraya geldiği zaman sıcak paranın ekonomimize girmesini sağlayacağını inanıyorum. Ayrıca bizim engelli kardeşlerimize yönelik projelerim var. Bu projeler engelli sporcularımızı bir araya getirip Tokat içerinde ve Türkiye içerisinde mevcut olimpik yarışı sağlamak. Engelli kardeşlerimizin üretmiş olduğu el işi yada sanat ürünlerini pazarlayıp onlara bir şekilde katkıda bulunmak. Mevcutta bulunan ancak bir şekilde kapanmış fabrikaların tekrar açılması için elimden geleni yapmaya hazırım. Mesela Olca Fabrikası sadece salça üretiyor. Bu fabrikaya değişik birkaç makine kazandırıp, ketçap yada daha farklı ürünler üretmesini sağlayabiliriz.”

- Spor’da Başarılarınız Var Neden Devam Etmediniz?
Kenan DEMİR – “2006 yılına kadar koştum, ABD’de bir şirket sponsorluğunda başarılar kazandım. Ancak bir noktadan sonra iki bacağımdan da ameliyat geçirdim. Bu ameliyatlardan sonra koşuyu azaltmak zorunda kaldım. Bireysel olarak spor yapmaya, koşu yapmaya devam ediyorum.”
- Tarih Bölümü Mezunu Olarak Tokat Tarihi İçin Bir Çalışma Veya Projeniz Var mı?
Kenan DEMİR – “Tokat’ın tarihi o kadar güzel ki ben anlata anlata bir hal oldum Amerika’da. Amerika’da aslında tarih uzmanları da buraya geldi, arkeologlar buraya geldi, Tokat tarihi ile ilgili çalışma yaptılar. Tokat tarihinin yer yüzüne çıkmasını sağlamamız lazım. Çok güzel bir tarihimiz var ama tarihimiz kapalı, mesela Niksar Kalesi’ni örnek olarak vereyim. Niksar Kalesi geçitleri ve tünelleri ile eski haline getirilebilse dünyanın her yerinden insanlar gelip Türkiye’nin en büyük kalesini görmek ister.”
- Erbaa’dan Kaçırılmış Tarihi Eserler Var, Amerika Metropolitan Müzesinde Sergilenen, Bu konuda Neler Yapılabilir?
Kenan DEMİR – “Bu eserlerin buraya ait olduğunu kanıtlarsak, daha önce Cumhurbaşkanımızın Boston Müzesine nasıl gidip Türkiye’ye ait eserleri getirdi ise bizde buradan alınan, çalınan eserleri geri getirebiliriz.”
- Meleğin Sırları İle Yapımcılık Yaptınız Tekrar Bir Yapımcılık Projesi Var mı?
Kenan DEMİR – “Var şu an geliştirmekte olduğumuz çok güzel bir komedi projesi var. Ben aslında bu proje içerisinde tamamen Tokat’lı bir ekip ile çekmeyi planlıyorum. Senaryo’dan tutun, yönetmen, yönetmen yardımcısı ve oyuncular. Tokattan gelen insanlar olur ise birazda herkesin gün yüzüne çıkmasını sağlarız böylece genç kardeşlerimizin tanınmasını sağlar. Türkiye sinema sektöründe bir öne çıkman çok zor, yönetmende olsan, yapımcıda olsan, oyuncuda olsan, senaristte olsan yani tanınmak çok zor çünkü herkesin önü kapalı. Biz bu proje ile Tokatlıların önünü açmak için gereken ne varsa yapacağız.”
- Çırak Kitabı ile İstediğiniz İlgi ve Başarı Elde Edildi Mi?
Kenan DEMİR – “Çırak kitabı çok iyi gitti. Bir imza gününü Açık Kapı Derneğinde yaptım, Ali KOÇ, arkasından Adnan POLAT, Erkut SOYAK gibi etkin isimler ve iş adamları hep kucaklıya kucaklıya kitaplarımı alıp dağıttılar. Hatta Erkut SOYAK, SOYAK HOLDİG ve SOYAK EVLERİ’nin  sahibi benden bin adet Çıkak adlı kitabımı aldı. Bütün şirketine dağıttı. ‘Hikaye öyle güzel ki, ben şirketimdeki herke.sin okumasını istiyorum. Hem de kitabına destek olmak istiyorum.” dedi. Bu sebeple ben kitabımı ayrıca bir çok üniversitede ve okullarda tanıtımını yaptım ve imza günleri düzenledim. Zamanında İstiklal Caddesinde bulunan kitapçılar ve D&N da ön vitrinde duran bir kitabın yazarı olarak gereken ilgiyi gördüğüne inanıyorum. TRT’de belgeseli bile yayınlandı.”
- İki Kuledeki Gözyaşı Adlı Bir Kitap Çalışmanız Daha Var. Konusu İsminden Anladığımız Üzere ABD’de Bir Terör Saldırısı Sonucu Yıkılan İkiz Kuleler İle Alakalı Mı?
Kenan DEMİR – “Kitabın konusu ikiz kulelerdeki saldırının bir Müslüman tarafından yapılmadığını, orada ölen Müslümanlarında olduğunu anlatıyor. Dünyanın bize bakış açısını değiştirmeye çalışıyorum. Biz Müslümanlar, dinimizde insanlara zarar vermiyoruz çünkü dinimiz gerçek bir şekilde İslamiyet’i üstlenip, İslam dinini yaşayan bir insansan ve Müslüman isen hiçbir zaman, hiçbir canlıya zarar  vermemen gerekiyor. Bu sebeple de orada bu saldırıyı yapan insanlar Müslüman değildi, onlar teröristti. Bu gün Suriye sınırlarında, Türkiye içerisinde askerlerimize saldıran insanlar ile bir farkları yok. O insanlara b iz Müslüman diyemeyiz. Fransa da yapılan saldırıdaki insanlara da Müslüman diyemeyiz. Çünkü bir Müslüman hiçbir zaman bir insanın hayatını almayı düşünmez ve almaz.”

- Amerika’da bulundunuz. İkiz kule saldırısından sonra Amerikalıların size ve diğer Müslümanlara olan tepkileri nelerdi?
Kenan DEMİR – “Ben sarışın olduğum için aradan sıyırdım ama diğer Müslüman kardeşlerimiz ilk saldırının olduğu sabah ve ertesi gün evlerinden çıkmamaları için uyarıldılar. Son olarak 3 Müslüman kardeşimiz, benimde çok yakınlarım bir yabancı tarafından kafalarına sıkılarak öldürüldü. O adamın yazdığı mesajlara bakılırsa 2001 yılında Müslümanlara karşı Amerika’da yaşayan bazı kısımların büyük bir ırkçılık beslemeye başladığı ve bu ırkçılığın sonunda da bir ay önce etkin Müslüman üç gencin hayatına son verildi. Bu sebeple gördüğümüz haberler zaten kendiliğinden açıklıyor, Amerika’nın bazı kısımlarının Müslümanlara bakış açısını.”
- Çalışmalarınızda kullanacağınız bir slogan var mı?
Kenan DEMİR – “Gençlerin umut rüzgarı Tokat’ta Esecek.”
- Tokat ve ilçeleri için planlarınız neler?
Kenan DEMİR – “Bir bütün olarak düşünmeliyiz bunu. Mesela Erbaa’daki mevcut iş adamlarının şu an üretmiş oldukları ya da sahip oldukları işleri daha büyütüp, pazarlarını geliştirip değişik alanlara el atmalarını sağlaya biliriz. İlçelerde bulunan üniversite bölümlerinin artırılarak değişik fakültelerin gelmesi konusunda elimden geleni yapacağım. Kapatılan fabrikaların tekrar açılmasını sağlamalıyız. Niksar suyunun pazarda daha büyük bir yer almasını sağlamalıyız. Askeri ve Polis Okulu için çalışmalar yapılmalı. Almus için Almus gölü daha iyi bir şekilde değerlendirilebilir. Uluslar arası bir su sporları etkinliği düzenlenebilir. Reşadiye sıcak su kaynaklarından yererince yararlanamadığını düşünüyorum. Sulusaray’ın tarihi yerleri ve su kaynakları değerlendirilebilir. Her ilçe için ayrı ayrı plan yapılmalı ve hepsi için bir projemiz var.”
- Daha ileri bir Türkiye için neler yapılmalı?
Kenan DEMİR – “Daha ileri bir Türkiye için Ak Partinin iktidarda kalması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız gerçekten çok çalışıyorlar. Ülkemiz güney ve kuzey Amerika tarafına hiç açılmadı. Bence etkili iş adamlarını alıp “gelin burası Meksika. Buradan ne alışveriş yapabiliriz. Meksika’ya ne verebiliriz.” Diyerek ülke ekonomisini daha hareketli bir hale getirebilirler. Rusya ile yapılan anlaşmalar ve doğal gaz’ın ülkemizden geçecek olması ekonomimizin büyümesini sağlayacak. Şu an devletimiz gereken her şeyi yapıyor.”
- Temayül yoklaması sizin için nasıl geçti?
Kenan DEMİR – “Çok renkliydi, etrafımda insanlar gelip kucaklıyor. Sokakta tanıştığım, değişik ilçelerde tanıştığım insanlar gelip sarılıyor. Oyumu sana verdim diyorlar. Oy verirken ve oy verdikleri kağıdın fotoğrafını çekip atıyorlar. Desteğimiz size diyorlar. Gençlik Kolları ve Kadın Kolları çok büyük ilgi gösterdiler. Temayülden 4-5 gün önce annemi kaybettim. Bu nedenle çalışmalarıma ara vermek zorunda kaldım. Bazı ilçe teşkilatlarına kendimi fazla tanıtamadım.”
- Bazı aday adayları tanıtım için bu yoldalar. Sizin çabanız ne için?
Kenan DEMİR – “Benim tanıtıma ihtiyacım yok. Türkiye içerisinde tanınmış bir yapımcı ve yazarım. Daha önce Güneri CİVAOĞLU’na, Saba TÜMER’e, Acun ILICALI’nın sunduğu  Var mısın? Yok musun? Programlarına katılmış biri olarak benim kimseye kendimi tanıtmam gerekmiyor. Tam tersi olarak ilçe ve beldelerdeki insanları daha iyi tanımama sebep oluyor. Eksiklerini ve ihtiyaçlarını görmeme sebep oluyor.”
- Hayalleriniz neler?
Kenan DEMİR – “Öncelikle insan olmak. Rahmetli annemin bize verdiği bir öğüt var “İnsan olarak yaşayın”. Ayrıca Tokat ve ilçelerinde işsizliğin tamamen son bulması ve genç kardeşlerimizin önlerinin açılması. Rabbim izin verirse yaşamak istiyorum; çünkü yaşamayı seviyorum.”

- Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı? Tokat’a bir mesajınız var mı?
Kenan DEMİR – “Yola çıkmış olan bütün kardeşlerime başarılar diliyorum. Hepimiz Tokat için çalışıyoruz. Tokat için bir şeyler yapabilecek, Tokat’ı kucaklayacak, Tokatlı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını karşılatabilecek aday adayını Ankara’ya yollayalım. Benim olmam gerekmiyor, başka bir isimde olsa ben onun yanında olmak istiyorum. Ancak bize bunu bir açıklasın neden adaysın? Hedefin ne? Bize ne verebileceksin? Neden Tokattan vekil olmak istiyorsun? Ben bunları diğer aday adaylarından duymak istiyorum.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.