14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerine az bir süre kala, anket firmalarısa anket çalışmalarına devam ediyor. En son seçim anketi ne diyor? Seçimlerde hangi lider önde, seçim anketi oy oranları ne durumda? Millet ittifakı mı yoksa Cumhur ittifakı mı kazanacak? 

2023 Cumhurbaşkanlığı başkanlık seçimlerinde adaylar belirlendi ve son hız seçim sürecine girildi. Cumhur ittifakının adayı Recep Tattip Erdoğan olurken Millet İttifakının adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu olarak belirlendi. Muharrem İnce ve Sinan Oğan ise tek başlarına seçime giriyor. 

Tarafısız ve online seçim anketi ile karşınızdayız. Sizlerde hazırlamış olduğumuz ankete katılarak oyunuzu kullanabilirsiniz.  2023 Cumhurbaşkanlığı seçim anketi oy vermek için haberimizin sonunda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. 2023 seçim anketi katıl butonu hemen oyunuzu tercih ettiğiniz adaydan yana kullanabilirsiniz.

Tarafsız seçim anketi bulmak her ne kadar zor durumda olsada, inandırıcılığını yitirmeyen anketleri bulmak zor değil.  AK Parti 2023 seçim anketi sonuçlarına göre ipi gögüsleyen partiler arasında. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim anketi oy ver bağlantısına haberimizin altından ulaşabilirsiniz. 2023 seçim anketi katıl butonu ile sizlerde Cumhurbaşkanlığı anket sonuçları na katkıda bulunabilirsiniz. 

İlerleyen günlerde ORC seçim anketi ve Metropoll seçim anketi sitemizde yer alacaktır.

Adaylar ve Seçim tarihi netleştiktwn sonra hız kazanan seçim anketlerinin yenisi Optimar Araştırma tarafından 19-23 Şubat tarihleri arasında 26 ilde 2 bin kişiyle yüz yüze görüşerek yapıldı.

İşte Optimar 2023 Seçim anketinde hangi parti kaç oy aldı:

Seçim anketinde vatandaşa "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu soruldu. Vatandaşın verdiği yanıtlar doğruştuaında oluşan oylat şöyle:

AK Parti: Yüzde 40,

CHP: 25.7

İP:  10.1

HDP:  9.6

MHP : 7.1

Memleket Partisi: 1.7

Yeniden Refah Partisi: 1.2

Saadet Partisi: 1.2

2023 Cumhurbaşkanlığı seçim anketi oy ver !