Bloomberg'in çetelesine göre Elon Musk dünyanın en zengin insanı unvanını geri aldı.


Tesla CEO'su geçen yılın Aralık ayında Fransız lüks markası LVMH'nin (LVMHF) CEO'su Bernard Arnault tarafından zirveden indirilmiş ve Musk iki aydan uzun bir süre listede 2. sırada kalmıştı. Ancak Pazartesi günü itibariyle Bloomberg, Tesla hisselerindeki yükselişin Musk'ı gerçek zamanlı Milyarderler Endeksi'nde yeniden zirveye taşıdığını bildirdi.

Bloomberg'e göre Musk'ın net serveti Pazartesi günü piyasalar kapandıktan sonra 187.1 milyar dolar olarak gerçekleşti ve Arnault'nun 185.3 milyar dolarlık servetini geride bıraktı.

Tesla (TSLA) hisseleri geçen yıl Musk'ın Twitter'ı sorunlu bir şekilde satın alması ve teknoloji piyasasındaki daha geniş çaplı gerileme nedeniyle sert bir düşüş yaşarken, elektrikli araç üreticisinin hisseleri 2023'te yükselişe geçti.

Elon Musk tarihteki herkesten daha büyük bir servet kaybetti..
Musk şu anda dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olabilir, ancak aynı zamanda tarihte bir kişi tarafından kaybedilen en büyük servet rekorunu da elinde tutuyor. Geçen yılın sonlarında Musk, Kasım 2021'de 340 milyar dolar olan net servetinin Aralık 2022'de 137 milyar dolara gerilemesinin ardından 200 milyar dolar servet kaybeden ilk kişi oldu.