Ramazan ve Kurban Bayramı Emekli Bayram ikramiyesi tutarı ne kadar olacak, merak edilenleri sizler için araştırdık. Geçtiğimiz yıl emeklilere 1.100 tl bayram ikramiyesi verildi. Bu sene ikramiyeler ne kadar olacak, 21 Nisam’da başlayacak bayram için emeklilere ne kadar ikramiye yatırılacak? İşte detaylar 2023 Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi miktarı haberimizde..

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR, KAÇ TL?

Bu bayram Emekli Bayram ikramiyesi tutarı şimdiden ençok merak edilenler arasında yerini aldı.

Bilindiği üzere, asgari ücret, memur maaşı ve emekli maaşları dahil olmak üzere öğrenci bursları, sosyal destek paketi ödemeleri gibi birçok kaleme zam yapıldı.  Ancak Emekli Bayram ikramiyesi tutarının ne kadar olacağı hala açıklanmadı.

Emekli Bayram ikramiyeleri  2022 yılında Ramazan Bayramı'nda 1.100 TL, Kurban Bayramı'nda ise 1.100 TL olmak üzere hesaplara yatmıştı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYE TUTARINA ZAM VAR MI?

2023 yılında emekli maaşı zam oranı baz alarak emekli bayram ikramiyelerine bu oranda zam yapılırsa

bayram ikramiyesi  1.500 TL seviyelerine çıkacak.

RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı bu yıl 21 Nisan’da başlayacak. Bayramdan en geç 1 hafta önce ikramiye ödemelerine başlanması bekleniyor.

EYT’LİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

EYT'liler emeklilik için 3 Mart itibarıyla başvuruda bulunmaya başladı. Bilindiği üzere normal şartlarda Sosyal Güvenlik Kurumu emekli aylığı başvurularını iki hafta içerisinde sonuçlandırıyor.  Fakat EYT ile 2 milyon 225 bin kişinin emekli olması bekleniyor. Yoğunluk yaşanması nedeniyle emeklilik başvurularında gecikme olacağı düşünülüyor.

Mart ayında başvuru yapan emekli adaylarının Nisan ayında emekli aylığı almaya başlayacakları öngörülüyor.