2023 Seçimlerine geri sayım başladı. Seçim anketleride tüm hızı ile devam ediyor. Yapılan ittifaklar ile vatandaşın kime oy vereceğide netlik kazanmaya başladı. Cumhırbaşkanlığı Başkanlık Sisteminde ikinci Cumhurbaşkanı kim olacak. Yeni sistemde yüzde 50+1 alan aday yeni Cumhurbaşkanı yani başkan olarak görev yapmaya başlayacak. Seçimlere Ak Parti + MHP + BBP  Cumhur İttifakı olarak CHP + İyi Parti + Saadet + Deva Partisi + Gelecek Partisi yani 6 lı Masa İse Millet İttifakı olarak girecek. 

Adaylar ve Seçim tarihi netleştiktwn sonra hız kazanan seçim anketlerinin yenisi Optimar Araştırma tarafından 19-23 Şubat tarihleri arasında 26 ilde 2 bin kişiyle yüz yüze görüşerek yapıldı.

İşte Optimar 2023 Seçim anketinde hangi parti kaç oy aldı:

Seçim anketinde vatandaşa "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu soruldu. Vatandaşın verdiği yanıtlar doğruştuaında oluşan oylat şöyle:

AK Parti: Yüzde 40,

CHP: 25.7

İP:  10.1

HDP:  9.6

MHP : 7.1

Memleket Partisi: 1.7

Yeniden Refah Partisi: 1.2

Saadet Partisi: 1.2

4 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek olan Türkiye genel seçimleri için çeşitli şirketler Türkiye'deki oy verme eğilimlerini göstermek için kamuoyu yoklamaları yapmaktadır ve yapılan anketlerin sonuçları bu maddede listelenmektedir. Anketler yalnızca yurt içindeki seçmenleri kapsamaktadır ve yurt dışında oy kullanan gurbetçileri hesaba katmamaktadır. Anketlerin tarih aralığı, 24 Haziran 2018'de yapılan bir önceki genel seçimden günümüze kadardır.

Anket sonuçları aşağıdaki tablolarda ters kronolojik sırayla, en yakın tarihli olanı en üstte gösterecek şekilde ve anketin saha çalışmasının yapıldığı tarih kullanılarak listelenmiştir. Her anketteki en yüksek yüzde, kalın yazıyla gösterilir ve hücrenin arka planı lider partinin renginde gösterilir. Eşitlik olması durumunda ilk iki parti de renklendirilir. En sağdaki sütun, en yüksek yüzdeye sahip iki taraf arasındaki puan farkını gösterir.

Tarafsız seçim anketi bulmak her ne kadar zor durumda olsada, inandırıcılığını yitirmeyen anketleri bulmak zor değil.  AK Parti 2023 seçim anketi sonuçlarına göre ipi gögüsleyen partiler arasında. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim anketi oy ver bağlantısına haberimizin altından ulaşabilirsiniz. 2023 seçim anketi katıl butonu ile sizlerde Cumhurbaşkanlığı anket sonuçları na katkıda bulunabilirsiniz. 

İlerleyen günlerde ORC seçim anketi ve Metropoll seçim anketi sitemizde yer alacaktır.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçim anketi oy ver !